Placa de recipient a pressió ASME SA612és una placa-d'acer al carboni d'alta resistència dissenyada perrecipients a pressió soldats que funcionen a temperatures mitjanes i baixes. Com a material de la llista ASME de caldera i recipient a pressió (BPVC), SA612 s'utilitza àmpliament en projectes onmajor resistència, gruix reduït i rendibilitatsón consideracions clau del disseny.
GNEE STEEL subministra plaques d'acer ASME SA612 amb qualitat estable, documentació completa i capacitat d'exportació global.
A continuació es presenten les plaques d'acer del recipient a pressió ASME SA612/ SA612M SA612.
|
Descripció |
Gruix |
Amplada |
Longitud |
|
Plaques d'acer ASME SA612M |
11 |
2300 |
7600 |
|
Plaques de vas ASME SA612M |
11 |
3000 |
11050 |
|
Vas d'acer ASME SA612M |
11 |
2300 |
7200 |
|
Acer ASTM A612 per |
11 |
2300 |
6580 |
|
Plaques d'acer ASTM A612 |
11 |
2300 |
4460 |
|
Stock de plaques d'acer ASTM A612 |
11 |
2300 |
6500 |
|
Fabricació de plaques d'acer ASTM A612 |
11 |
2300 |
11800 |
|
Plaques d'acer del vaixell ASME SA612 |
11 |
2300 |
4050 |
|
Plaques d'acer ASME SA612 |
11 |
2300 |
12050 |
|
Acer ASME SA612 Xina |
19 |
3000 |
6800 |
|
Preu de l'acer ASME SA612 |
12 |
2700 |
7000 |
|
Proveïdor d'acer ASME SA612 |
19 |
3000 |
6800 |
|
Stock de plaques d'acer ASME SA612 |
11 |
2300 |
6130 |
Què és la placa d'acer ASME SA612?
ASME SA612 és elASME-versió adoptada d'ASTM A612, fabricat comacer al carboni de gra fi-mort. Ofereix un rendiment i una resistència a la tracció més alts que els acers de recipients a pressió convencionals, permetent dissenys de plaques més primes amb la mateixa pressió de funcionament.
- Estàndard:ASME SA612 / ASTM A612
- Tipus d'acer:Acer al carboni-manganès-silici
- Condició de lliurament:Tal com es va-laminar o normalitzar
- Codi d'aplicació:ASME BPVC
Composició química (percentatge de massa)
| Element | Límit de contingut |
|---|---|
| C (carboni) | Menor o igual al 0,25% |
| Si (silici) | 0.15-0.50% |
| Mn (manganès) | 1.00-1.50% |
| P (fòsfor) | Menor o igual al 0,035% |
| S (sofre) | Menor o igual al 0,025% |
| Cu (coure) | Menor o igual al 0,35% |
| Ni (níquel) | Menor o igual al 0,25% |
| Cr (crom) | Menor o igual al 0,25% |
| Mo (molibdè) | Menor o igual al 0,08% |
| V (vanadi) | Menor o igual al 0,08% |
Propietats mecàniques típiques (referència)
| Propietat | ASME SA612 |
|---|---|
| Límit de rendiment | Superior o igual a 345 MPa |
| Resistència a la tracció | 560–725 MPa |
| Elongació | Compleix amb els requisits ASME |
Avantatges clau d'ASME SA612

1. Alta resistència per a la reducció del gruix
SA612 proporciona un límit elàstic mínim d'aproximadament345 MPa, que permet als enginyers:
- Reduir el gruix de la placa
- Menor pes del vaixell
- Disminuir el volum de soldadura i el temps de fabricació
Això fa que SA612 sigui especialment atractiugrans recipients a pressió i dipòsits d'emmagatzematge.
2. Bona soldabilitat
Amb un contingut de carboni controlat i una estructura de gra fi, SA612 ofereix una soldabilitat fiable mitjançant mètodes de soldadura estàndard com ara:
- SAW
- SMAW
- FCAW
Els procediments de soldadura adequats garanteixen un rendiment estable en la fabricació de recipients a pressió.
3. Solució econòmica-de recipients a pressió
Tot i que el SA612 té un nivell de resistència del material més alt, la seva capacitat per reduir el pes de l'acer sovint dóna lloc a amenor cost total del projecteen comparació amb els graus tradicionals com SA516 Gr.70.
Camps d'aplicació principals
La placa d'acer SA612 està dissenyada específicament per arecipients a pressió soldats en servei de temperatura intermèdia i baixa{0}}, utilitzat principalment en:
Indústria petroquímica: Dipòsits d'emmagatzematge, dipòsits esfèrics, reactors
Indústria Energètica: Calderes industrials, intercanviadors de calor
Gas Urbà: Equips d'emmagatzematge de gas liquat
Indústria metal·lúrgica: recipients d'alta pressió-

Fabricació i Control de Qualitat

Procés de producció
- La fosa: Forn elèctric + refinament de cullera (LF) + desgasificació al buit (VD) per garantir la puresa
- Càsting: Colada contínua per a una qualitat interna uniforme
- Rodant: Laminació i refrigeració controlades per refinar l'estructura del gra
- Tractament tèrmic: Normalització per millorar la tenacitat i la uniformitat
- Inspecció: Proves d'ultrasons, inspecció de superfícies, proves de propietats mecàniques
Punts clau de la inspecció de qualitat
- Proves no-destructives (NDT): D'acord amb els estàndards SA-20/SA-20M, es poden adoptar RT (proves radiogràfiques) o UT (proves ultrasòniques).
- Requisits de superfície: Les reparacions de soldadura estan prohibides; defectes tractats segons els estàndards SA-20M
- Marcatge: estampació clara o marcatge de plantilla, inclòs el número estàndard, el nombre de calor, el gruix, etc.
Punts clau del procés de soldadura
SA612 presenta una excel·lent soldabilitat, però cal tenir en compte els punts següents:
Mètodes de soldadura: SMAW (soldadura d'arc de metall blindat), SAW (soldadura d'arc submergit), GTAW (soldadura d'arc de tungstè de gas), etc., són aplicables.
Selecció de consumibles de soldadura:
Coincideix amb el grau de resistència: utilitzeu elèctrodes o cables de baix-hidrogen amb una resistència a la tracció superior o igual a 550 MPa
Els elèctrodes bàsics (per exemple, E7015) requereixen assecar-se a 400 graus durant 2 hores; Els elèctrodes àcids (per exemple, E7016) necessiten assecar-se a 200 graus durant 1 hora
Preescalfament i post{0}}escalfament:
Per a un gruix superior o igual a 26 mm,preescalfeu a 100-200 grausamb un rang de calefacció superior o igual a 3 vegades el gruix de la placa a ambdós costats de la soldadura
Tractament tèrmic post-soldadura (PWHT):600-650 graus per a la conservació de la calorper eliminar l'estrès residual
Qualificació del procediment de soldadura: Complir estrictament amb el codi de soldadura ASME IX per garantir la qualitat de la soldadura

Qualitat i Inspecció
- Anàlisi química
- Assajos de tracció
- Prova d'impacte opcional
- Prova UT (a petició)
- Inspecció de tercers-disponible (SGS, BV, TUV, etc.)
SA612 vs SA516 vs SA537
| Característica | SA612 | SA516 | SA537 Cl.1 |
|---|---|---|---|
| Grau de força | Alta resistència (més o igual a 345 MPa) | Resistència mitjana (p. ex., Gr.60: superior o igual a 240MPa) | Alta resistència-tractada tèrmicament (superior o igual a 345 MPa) |
| Resistència a la tracció | 560-725 MPa | Gr.60: 415-550MPaGr.65: 450-585MPa | 585-725 MPa |
| Temperatura de servei | Temperatura intermèdia a baixa (-40 graus ~+) | Temperatura intermèdia (ambient ~ 350 graus) | Temperatura intermèdia a baixa (-45 graus ~+) |
| Tractament tèrmic | Normalitzat | Laminat-calent o normalitzat (per a plaques gruixudes) | Normalitzat (classe 1) |
| Aplicacions típiques | Vasos d'alta-pressió i baixa-temperatura | Recipients de mitjana i baixa pressió, calderes | Vaixells d'alta pressió{0}, equips de la indústria nuclear |
Capacitat de subministrament – GNEE STEEL
Com a proveïdor professional d'acer de recipients a pressió,ACER GNEEproporciona plaques ASME SA612 amb:
- CompletCertificats de prova de molí (MTC)
- Proves químiques i mecàniques conformes a ASME-
- Gruix, amplada i longitud personalitzats
- Embalatge d'exportació adequat per a l'enviament global
- Suport tècnic per a la selecció i substitució de materials
- Les nostres plaques d'acer SA612 es subministren àmpliamentfabricants d'equips petroquímics, energètics i industrialsarreu del món.
Resum
ASME SA612 és unplaca d'acer al carboni{0}}d'alta resistènciadissenyat específicament perrecipients a pressió intermèdia i baixa-temperatura-alta. Presentaalta força(rendiment superior o igual a 345 MPa),excel·lent soldabilitat, itenacitat superior{0}}a baixa temperatura(energia d'impacte superior o igual a 27J a -40 graus).
En comparació amb les plaques d'acer dels recipients a pressió normals, SA612 pot reduir el pes estructural alhora que garanteix una major seguretat, cosa que el fa especialment adequat per a equips crítics a les indústries petroquímica, energètica i de refrigeració.
GNEE Steel també subministra una varietat de calderes i plaques d'acer per recipients a pressió, com ara A204 Grau B, A515 Grau 70, A537 Classe 1, SA387 Grau 11 Classe 1, P265GH, S537 Classe 2, P355Q, P275N, P355QN, etc. tipus de plaques d'acer, podeu trucar a la línia directa de consulta a +8615824687445 o enviar un correu electrònic aru@gneesteelgroup.com.Us convidem a consultar-nos i estem molt disposats a respondre les vostres preguntes.
PMF
Què és el material SA 612?
Placa d'acer al carboni-manganès-silici
SA612 és una placa d'acer al silici al carboni-manganès-que està fabricada per a recipients a pressió soldats. El seu gra fi fa que sigui adequat per al seu ús en serveis de temperatura moderada i baixa on la resistència a l'impacte és important.
Quina és la composició d'ASTM A612?
La placa d'acer ASTM A612 és una placa d'acer d'alta-aliatge de baixa-resistencia (HSLA) dissenyada per a recipients a pressió soldats. Té una composició nominal de carboni, manganès, fòsfor, sofre, silici, níquel, crom, molibdè i coure.
Què és l'acer A612?
L'especificació ASTM A612 és l'especificació estàndard per a plaques de recipients a pressió, acer al carboni, alta resistència, per a un servei de temperatura moderada i baixa. ASTM A612 inclou plaques d'acer al silici al carboni-manganès- destinades a utilitzar-se en recipients a pressió soldats per a un servei a temperatures moderades i baixes.
Les plaques d'acer SA612 i A612 són el mateix producte? Quines són les diferències bàsiques?
Són el mateix tipus de placa d'acer. ASTM A612 és l'estàndard de material, mentre que ASME SA612 és la designació assignada després que ASTM A612 s'incorporés al codi de calderes i recipients a pressió ASME, específicament per a la fabricació d'equips de pressió-.
Quins són els estàndards executius per a les plaques d'acer SA612/A612? Hi ha diferències entre les versions ASTM i ASME?
Els estàndards executius són ASTM A612/A612M i ASME SA612. No hi ha diferències substancials en composició química i propietats mecàniques entre les dues versions; l'única variació rau en els sistemes de codi aplicables.
Quins són els graus equivalents de SA612/A612 a les normes xineses i europees? Es poden utilitzar com a substituts directes?
Els graus equivalents aproximats comuns inclouen EN P355GH, DIN 1.0473 i GB Q345R. Tanmateix, no es poden utilitzar com a equivalents directes. La seva idoneïtat s'ha de confirmar d'acord amb les especificacions de disseny i els requisits d'aprovació.
Quina és la resistència a la fluència i la resistència a la tracció de SA612/A612? Varien amb diferents gruixos?
El límit elàstic mínim de SA612 és d'aproximadament 260 MPa i la seva resistència a la tracció oscil·la entre 485 i 620 MPa. A mesura que augmenta el gruix, el límit elàstic mínim admissible pot disminuir lleugerament.
Quins són els requisits d'energia d'impacte de baixa-temperatura per a SA612/A612? Els requisits són coherents a -40 graus i -45 graus?
Els estàndards solen requerir proves d'impacte a -40 graus, mentre que les proves a -45 graus no són obligatòries. Si un projecte especifica proves de -45 graus, s'han de realitzar proves d'impacte addicionals i definir-les clarament a l'acord tècnic.
Quines són les temperatures de servei mínimes i màximes per a SA612/A612?
La temperatura mínima de servei recomanada és d'aproximadament -40 graus, i la temperatura màxima de funcionament generalment és d'uns 400 graus, depenent de les especificacions de disseny i del mitjà de servei.
Quin és l'equivalent de carboni d'ASME SA612? És necessari un preescalfament per a la soldadura?
L'equivalent de carboni sol estar al voltant de 0,42–0,45. Es recomana el preescalfament a 50-120 graus per soldar plaques mitjanes i gruixudes. Els materials de soldadura que s'utilitzen habitualment inclouen elèctrodes de baix-hidrogen, com ara E7018 i E7016.
Quin és el rang de gruix de rutina de SA612/A612 i quin és el gruix màxim personalitzable?
El rang de gruix habitual és de 6 a 100 mm. Algunes fàbriques d'acer poden proporcionar gruixos personalitzats de fins a 150 mm, subjecte a la confirmació de les seves capacitats de laminació i tractament tèrmic.
Quines són les condicions de lliurament habituals per a SA612/A612?
Les condicions de lliurament habituals inclouen As-enrotllat (AR), normalitzat (N) i normalitzat + temperat (N+T), sent la condició normalitzada la més utilitzada.
Quina és la maquinabilitat de SA612? És propens a trencar-se?
SA612 presenta un excel·lent rendiment de tall i flexió. Quan es processa amb tècniques adequades i preescalfament, no és propens a trencar-se.
Què és més adequat per a aplicacions de baixa-temperatura: SA612 o SA516 Gr.70?
SA612 ofereix un rendiment integral més estable en plaques gruixudes i condicions de treball d'alt-estrès, mentre que SA516 Gr.70 ofereix una millor rendibilitat-en condicions de funcionament convencionals.
Es pot utilitzar el Q345R com a substitut de SA612?
El Q345R es pot utilitzar com a substitut en algunes condicions laborals per a projectes que no són-ASME. No obstant això, no es recomana la substitució per a projectes o escenaris d'exportació en què les especificacions exigeixen explícitament SA612.
Quines són les diferències entre SA612 i SA537 Cl.2?
El SA537 Cl.2 té una resistència més alta i un rendiment a baixa -temperatura, però té un cost significativament més elevat que el SA612. És adequat per a condicions de funcionament més severes.
La placa del vaixell SA612 és adequada per a tancs d'emmagatzematge de GNL?
El SA612 no es recomana per als tancs d'emmagatzematge primaris de GNL que funcionen a -162 graus , però es pot utilitzar en sistemes auxiliars de GNL o en vaixells de temperatura mitjana-baixa.
Quina és la resistència a l'esquerdat induïda per l'hidrogen-(HIC) de les plaques d'acer SA612?
L'estàndard SA612 no exigeix requisits de resistència HIC. Per a aplicacions que incloguin medis que contenen sofre-, s'han d'utilitzar plaques SA612 de baix-sofre i baix-fòsfor personalitzades, acompanyades de proves HIC.
| Una altra placa d'acer de GNEE | ||||
| Nom | Material | Especificació (mm) | Tones | Observació |
| Placa d'acer revestida | P265GH+410,S355JR+410,A516Gr70+316, A537CL1+304L,Q235B+304L,Q345B+304, A516Gr70(NACE)+410,A537CL1+904L, A537CL1+316L,A516Gr70+304L,A537CL1+304 ,A516Gr70+410,A516Gr70+904L |
2-300 mm (placa de base), 1-50 mm (placa composta) | / | UT, AR, TMCP. Normalitzat, temperat i temperat, prova de direcció Z, prova d'impacte Charpy V-La prova de tercers, granalla i pintura amb revestiment o granallat. |
| Baix aliatge | Q345A, Q345B, Q345C, Q345D, Q345E, Q390, Q420, Q460C, ST52-3, S355J2+N, SS400, SA302GrC, S275NL, 35CrMo | 6 - 350 | 5788.56 | Normalització, temperat, laminació controlada, laminació en calent, laminació en calent, 1a inspecció, 2a inspecció, 3a inspecció |
| Placa del recipient a pressió | A204 Grau B, A515 Grau 70, A537 Classe 1, SA387 Grau 11 Classe 1, P265GH, S537 Classe 2, P355Q, P275N, P355N, P690Q, Q345R, | 3 - 300 | 8650 | Normalització, temperat, laminació controlada, laminació en calent, laminació en calent, 1a inspecció, 2a inspecció, 3a inspecció |
| Placa d'-alta resistència | A514 Grau F, A572 Grau 50, A588 Grau A, S355JR, S690Q, SS400, S690QL, Q345B, Q345E | 8 - 120 | 3086.352 | Apagat i temperat |
| Placa-resistent al desgast | NM360, NM400, NM450, NM500 | 6 - 150 | 3866.297 | Apagat i temperat |
| Placa de vaixell | ABS AH32, ABS DH32, ABS EH32, ABS FH36, ASTM A131 A, ASTM A131 EH32,ASTM A131 AH36,CCS A,CCS AH32,LR AH32, DNV A36, BV AH32 |
8 - 200 | 2853.621 | Laminació en calent, normalitzada, laminació en calent controlada, apagada i temperada + duresa i fragilitat |

